Aktualności

Fit pizza w Bielsku-Białej? To możliwe!

Fit pizza w Bielsku-Białej? To możliwe!

Pizza na mące orkiszowej – smacznie i zdrowo

Podstawą naszej pizzy fit jest mąka orkiszowa, znacznie bogatsza w składniki odżywcze, niż standardowa mąka pszenna. Wśród najważniejszych minerałów w jej składzie znajdują się m.in. magnez, mangan, żelazo, fosfor, wapń i selen. Wyższa niż w mące pszennej zawartość białka oraz błonnika wpływają z kolei na dłuższe uczucie sytości, a to pomoże Ci uniknąć podjadania po zjedzeniu pizzy. Kolejną ważną cechą produktów z mąki orkiszowej jest także niższy indeks glikemiczny (dla wypieków wynosi on ok. 50): spożycie pizzy nie spowoduje nagłego wyrzutu insuliny, co również przekłada się na większą sytość. Jeśli chcesz zaoszczędzić trochę kalorii, wybierz pizzę fit na cienkim, przyjemnie chrupiącym cieście.

Warzywne dodatki do pizzy fit

5 porcji warzyw lub owoców każdego dnia to jedna z najważniejszych rekomendowanych przez lekarzy i dietetyków zasad zdrowego odżywiania. Łatwo wprowadzić ją w życie – darów natury jest tak wiele, że każdy znajdzie wśród nich swoje ulubione, a warzywa na pizzy smakują 2 razy lepiej!

Tradycji musi stać się zadość: podstawą naszej pizzy fit jest sos pomidorowy, wartościowy pod względem odżywczym ze względu na wysoką zawartość likopenu. Związek ten jest silnym przeciwutleniaczem, wykazuje działanie antynowotworowe i wspiera działanie układu sercowo-naczyniowego. Warto przy tym zaznaczyć, że więcej likopenu zawartego jest w przetworach, niż w świeżych pomidorach. Dodatkową dawkę tego dobroczynnego składnika dostarczą Ci suszone pomidory na naszej pizzy fit.

W zdrowym daniu nie może zabraknąć także zielonych warzyw – u nas jest to cukinia, groszek cukrowy i świeże kiełki, które stanowią prawdziwą bombę odżywczą. Skiełkowane nasiona kryją w sobie mnóstwo witamin, minerałów i stanowią dodatkowe źródło błonnika.

Oliwa z oliwek – wartościowe źródło tłuszczy

Aby zapewnić wchłanianie witamin z wymienionych składników i uzupełnić potrawę o zdrowe tłuszcze, skrapiamy naszą fit pizzę oliwą z oliwek. Badania wykazują, że produkt ten wspiera procesy metaboliczne, co przekłada się na lepszą przemianę materii. Kilka kropel aromatycznej oliwy nadaje także pizzy autentyczny, włoski smak – a to najlepsza zachęta do tego, by spróbować jej jak najszybciej!

 

Czytaj podobne

Podaruj voucher prezentowy
Aktualności

Podaruj voucher prezentowy

Szukasz oryginalnego pomysłu na prezent? Podaruj najbliższym voucher do Margerity!

Lato pełne promocji
Promocje

Lato pełne promocji

Najlepszy plan na letni wieczór? Dobre towarzystwo, klimatyczne miejsce i pyszne jedzenie, na dodatek w promocyjnej cenie!

Margerita dla fanów roweru
Aktualności

Margerita dla fanów roweru

W Bielsku-Białej i okolicach nie brakuje malowniczych tras dla miłośników rowerowych wycieczek, a pizzeria Margerita to idealne miejsce na przystanek w podróży!

Margerita
Margerita Restaurant & Pizza
ul. Cechowa 8, 43-300 Bielsko-Biała
Godziny otwarcia
Poniedziałek: 12.00 - 20.00
Wtorek - Czwartek: 12.00 - 20.30
Piątek - Sobota 12.00 - 22.00
Niedziela: 12.00 - 20.00
© 2023 Margerita Restaurant & Pizza. All Rights Reserved.