Aktualności

Dzień Wegetarian w pizzerii Margerita

Dzień Wegetarian w pizzerii Margerita

Wegetarianizm – co to znaczy?

Wegetarianin to osoba, która eliminuje ze swojego codziennego menu mięso i ryby, a także półprodukty na bazie mięsa – buliony, żelatynę spożywczą itd. Bardziej radykalną formą wegetarianizmu jest weganizm, czyli dieta złożona wyłącznie z produktów roślinnych, z wykluczeniem nabiału, jaj i miodu.

Wielu wegetarian i wegan odżywia się w ten sposób ze względów etycznych – ich motywacją jest ochrona zwierząt i troska o środowisko. Ważnym aspektem jest także pozytywny wpływ wegetarianizmu na zdrowie i samopoczucie. Bezmięsny model żywienia zyskuje w ostatnich latach coraz więcej zwolenników, a lekarze i dietetycy podkreślają korzyści wynikające nawet z ograniczenia spożywania produktów odzwierzęcych. Z tego względu popularnością cieszy się także model żywienia zwany fleksitarianizmem: oparty na składnikach roślinnych, z niewielkimi ilościami mięsa 1-3 razy w tygodniu.

Dlaczego warto ograniczać mięso w diecie?

Całkowita rezygnacja z mięsa i ryb jest trudnym zadaniem dla wielu z nas – ale już wspomniane ograniczenie jego ilości nie powinno stanowić dla nikogo problemu, a zalet takiego działania jest niemało. Jak wykazują badania, jedząc mniej mięsa ograniczamy spożycie tłuszczów nasyconych, co przekłada się na obniżenie poziomu „złego” cholesterolu, zapobiega wystąpieniu chorób układu krążenia i cukrzycy. Fleksi- lub wegetarianizm zakłada ponadto spożywanie większej ilości świeżych warzyw i owoców, a więc produktów bogatych w witaminy, minerały i cenne dla organizmu przeciwutleniacze.

Wegetariańskie smaki dla każdego

Ogromną zaletą wegetariańskiej kuchni jest także jej różnorodność i szeroki zasięg. Potrawy bezmięsne znalazły swoje miejsce w zwyczajach kulinarnych na całym świecie, a obfitość roślinnych smaków i aromatów sprawia, że w bezmięsnych kuchniach powstają prawdziwe cuda. Obecnie niemal każda potrawa ma swoją wegetariańską wersję, dlatego zarówno miłośnicy tradycyjnego gotowania, jak i osoby ciekawe nowych smaków znajdą w tym obszarze coś dla siebie.

Dania wegetariańskie w pizzerii Margerita

Różnorodność dominuje także w wegetariańskiej części menu Margerity. Dla kulinarnych tradycjonalistów przygotowaliśmy klasyki kuchni włoskiej – szeroki wybór pizz np. Pigalle z karczochami, a także zielone risotto i szpinakowe gnocchi. Fani burgerów spróbują u nas roślinnej wersji tego kultowego dania, z kotletem z zielonego groszku w roli głównej. Masz ochotę na posiłek w orientalnym stylu? Warzywne curry i talerz vege z aromatycznym hummusem na pewno zadowolą Twoje kubki smakowe.

Czytaj podobne

Podaruj voucher prezentowy
Aktualności

Podaruj voucher prezentowy

Szukasz oryginalnego pomysłu na prezent? Podaruj najbliższym voucher do Margerity!

Lato pełne promocji
Promocje

Lato pełne promocji

Najlepszy plan na letni wieczór? Dobre towarzystwo, klimatyczne miejsce i pyszne jedzenie, na dodatek w promocyjnej cenie!

Margerita dla fanów roweru
Aktualności

Margerita dla fanów roweru

W Bielsku-Białej i okolicach nie brakuje malowniczych tras dla miłośników rowerowych wycieczek, a pizzeria Margerita to idealne miejsce na przystanek w podróży!

Margerita
Margerita Restaurant & Pizza
ul. Cechowa 8, 43-300 Bielsko-Biała
Godziny otwarcia
Poniedziałek: 12.00 - 20.00
Wtorek - Czwartek: 12.00 - 20.30
Piątek - Sobota 12.00 - 22.00
Niedziela: 12.00 - 20.00
© 2023 Margerita Restaurant & Pizza. All Rights Reserved.