Aktualności

Dzień Wegetarian w pizzerii Margerita

Dzień Wegetarian w pizzerii Margerita

Wegetarianizm – co to znaczy?

Wegetarianin to osoba, która eliminuje ze swojego codziennego menu mięso i ryby, a także półprodukty na bazie mięsa – buliony, żelatynę spożywczą itd. Bardziej radykalną formą wegetarianizmu jest weganizm, czyli dieta złożona wyłącznie z produktów roślinnych, z wykluczeniem nabiału, jaj i miodu.

Wielu wegetarian i wegan odżywia się w ten sposób ze względów etycznych – ich motywacją jest ochrona zwierząt i troska o środowisko. Ważnym aspektem jest także pozytywny wpływ wegetarianizmu na zdrowie i samopoczucie. Bezmięsny model żywienia zyskuje w ostatnich latach coraz więcej zwolenników, a lekarze i dietetycy podkreślają korzyści wynikające nawet z ograniczenia spożywania produktów odzwierzęcych. Z tego względu popularnością cieszy się także model żywienia zwany fleksitarianizmem: oparty na składnikach roślinnych, z niewielkimi ilościami mięsa 1-3 razy w tygodniu.

Dlaczego warto ograniczać mięso w diecie?

Całkowita rezygnacja z mięsa i ryb jest trudnym zadaniem dla wielu z nas – ale już wspomniane ograniczenie jego ilości nie powinno stanowić dla nikogo problemu, a zalet takiego działania jest niemało. Jak wykazują badania, jedząc mniej mięsa ograniczamy spożycie tłuszczów nasyconych, co przekłada się na obniżenie poziomu „złego” cholesterolu, zapobiega wystąpieniu chorób układu krążenia i cukrzycy. Fleksi- lub wegetarianizm zakłada ponadto spożywanie większej ilości świeżych warzyw i owoców, a więc produktów bogatych w witaminy, minerały i cenne dla organizmu przeciwutleniacze.

Wegetariańskie smaki dla każdego

Ogromną zaletą wegetariańskiej kuchni jest także jej różnorodność i szeroki zasięg. Potrawy bezmięsne znalazły swoje miejsce w zwyczajach kulinarnych na całym świecie, a obfitość roślinnych smaków i aromatów sprawia, że w bezmięsnych kuchniach powstają prawdziwe cuda. Obecnie niemal każda potrawa ma swoją wegetariańską wersję, dlatego zarówno miłośnicy tradycyjnego gotowania, jak i osoby ciekawe nowych smaków znajdą w tym obszarze coś dla siebie.

Dania wegetariańskie w pizzerii Margerita

Różnorodność dominuje także w wegetariańskiej części menu Margerity. Dla kulinarnych tradycjonalistów przygotowaliśmy klasyki kuchni włoskiej – szeroki wybór pizz np. Pigalle z karczochami, a także zielone risotto i szpinakowe gnocchi. Fani burgerów spróbują u nas roślinnej wersji tego kultowego dania, z kotletem z zielonego groszku w roli głównej. Masz ochotę na posiłek w orientalnym stylu? Warzywne curry i talerz vege z aromatycznym hummusem na pewno zadowolą Twoje kubki smakowe.

Czytaj podobne

Lato pełne promocji
Promocje

Lato pełne promocji

Najlepszy plan na letni wieczór? Dobre towarzystwo, klimatyczne miejsce i pyszne jedzenie, na dodatek w promocyjnej cenie!

Margerita dla fanów roweru
Aktualności

Margerita dla fanów roweru

W Bielsku-Białej i okolicach nie brakuje malowniczych tras dla miłośników rowerowych wycieczek, a pizzeria Margerita to idealne miejsce na przystanek w podróży!

Pizza pod niebieskim niebem?
Aktualności

Pizza pod niebieskim niebem?

3, 2, 1... Ogródek czas start! Macie ochotę na pizzę i zimne piwo na świeżym powietrzu? Zapraszamy!

Margerita
Margerita Restaurant & Pizza
ul. Cechowa 8, 43-300 Bielsko-Biała
Godziny otwarcia
Poniedziałek: 12.00 - 20.00
Wtorek - Czwartek: 12.00 - 21.00
Piątek - Sobota: 11.00 - 22.00
Niedziela: 12.00 - 20.00
© 2021 Margerita Restaurant & Pizza. All Rights Reserved.